videokameras-1aTiem, kas nolēmuši iegādāties savu pirmo videokameru, noteikti ir diez gan grūti veikt izvēli par labu kādam no modeļiem, jo tie pieejami tik lielā klāstā: gan pēc ražotājiem, gan funkcijām, gan cenas. Būtībā jau visas mūsdienu videokameras (sākot jau no lētākajām) nodrošina pietiekami labu sniegumu, vismaz iesācēja līmenim, tomēr vienmēr ir vērts painteresēties par iezīmēm, kas ir būtiskas jebkuras kameras izvēlē, piem., izšķirtspēja, ierakta formāts, sensora jūtīgums u.c.

Izšķirtspēja

Būtībā jebkurai mūsdienu videokamerai tiek uzrādīts, ka tā spēj ierakstīt HD izšķirtspējas video. Pastāv daži galvenie rādītāji, kas saistāmi ar HD video: izšķirtspēja, sensora uztveršanas kadru ātrumi (kadri sekundē, saīsināti fps) un faktiski ierakstīto kadru ātrums (norādīti ar „p” un „i”).

Visbiežākās iespējas ir:

  • 1280×720 pie 30fps = 720p
  • 1920×1080 pie 30fps, 24fps = 1080p vai 1080i

Ieraksta formāts

Ieraksta formāts norāda veidu, kādā videokamera ieraksta failu. Pastāv dažādi formātu veidi: MPEG-2 (plaši atbalstīts formāts, bet piekāpjas jaunajiem, piem., MPEG-4, AVCHD). MPEG-4 ir standarta faila tips, kas optimizēts augšupielādei un straumēšanai internetā. AVCHD – tas pats formāts, kas tiek izmantots ierakstot Blu-ray diskus.

Objektīvs

Tālummaiņas objektīvs ļauj pietuvināt objektu tam nepienākot klāt. Lētā gala kameras neizceļas ar pārāk augstu palielinājumu, bet savukārt tīri pieņemamas cenas robežās iespējams iegādāties videokameru ar pietiekami lielu optisko palielinājumu (piem., 38x, 50x), kas, apvienojumā ar labu attēla stabilizāciju, spēj sniegt pietiekami augstas kvalitātes video.

Video stabilizācija

Attēla stabilizators (elektroniskais/optiskais) kompensē nevēlamu videokameras kustību radīto efektu. Parasti videokamerām pieejams optiskais stabilizators, kas veic pietiekami efektīvu stabilizāciju atrodoties kustībā, piem., filmējot no braucoša auto.

Sensors

Lai nodrošinātu vislabāko kvalitāti, sensoram būtu jābūt ar pietiekami augstu izšķirtspēju. Piem., 720p videokameru sensora izšķirtspējai būtu jābūt vismaz 1.8 megapikseļiem, tikmēr 1080i/p būtu jābūt ar vismaz 4 megapikseļiem. Runājot par sensoru veidiem, lielāka daļa videokameru ražotāju izmanto CMOS sensorus, kas nodrošina labāku ieraksta kvalitāti pat pie vāja apgaismojuma.

Iezīmes, kas jāapsver pirms videokameras iegādes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *