ventilatoriVentilatori paredzēti karsta gaisa nosūcei, iekārtu un priekšmetu dzesēšanai, gaisa transportēšanai u.tml. Ventilatoru klāsts ir plašs un daudzveidīgs, lai apmierinātu dažādas prasības pret to uzbūvi, gaisa ražību, temperatūras un spiediena noturību. Tas tāpēc, ka ventilatorus plaši pielieto kafejnīcās, veikalos, noliktavās, darbnīcās un rūpnīcās un tamlīdzīgās vietās un katrā no tām attiecībā pret ventilatoru var būt savas prasības.

Ventilatoru veidi:

  • Pie sienas montējams aksiālais ventilators
  • Tiešās piedziņas centrbēdzes ventilators
  • Kanāla ventilators
  • Cilindriskais aksiālais ventilators
  • Zema spiediena centrbēdzes ventilators
  • Rekuperatori
  • Jumta ventilators
  • Ventilators akustiskajā korpusā

Ventilatori pieejami ar dažādu ražības jaudu, kā arī dažādiem diametriem

Pie sienas montējamos ventilatorus plaši pielieto kafejnīcās, bāros, veikalos, noliktavās un citās komerciālās platībās, kā arī rūpnieciskajā ventilācijā. Tiešās piedziņas centrbēdzes ventilatorus parasti uzstāda ražošanas, motoru dzesēšanas iekārtās, kā arī, piem., sadzīves tvaika nosūcējos, kā arī karstā gaisa nosūcei un rūpnieciskajām virtuvēm. Kanāla ventilatorus uzstāda gaisa vadu ventilācijas sistēmās. Šāds ventilācijas veids tiek pielietots gan sadzīves ventilācijā, piem., vannas istabās, tualetes telpās, gan sabiedriskajās telpās, piem., bāros, kafejnīcās, birojos, darbnīcās u.tml.

Jumta ventilatorus, kā jau to var noprast no nosaukuma, paredzēts uzstādīt uz jumta. Tāpat kā pārējie ventilatoru tipi, šis ventilatoru veids paredzēts sabiedrisko un ražošanas telpu ventilācijai, noliktavu telpu ventilācijai, dūmu nosūcei, rūpnieciskajās virtuvēs u.tml. Cilindriskie aksiālie ventilatori piemēroti vispārējai sabiedrisko un ražošanas telpu ventilācijai, garāžu ventilācijai, dūmu nosūcei.

Rekuperators – ieplūdes/nosūces ventilācijas iekārta, kurā uzstādīts siltummainis, kas, izmantojot izejošā gaisa siltumu, piesilda pieplūstošo gaisu. Ar šādu ventilatoru uzstādīšanu iespējams ietaupīt energoresursus, īpaši gada vēsajos mēnešos. Tikmēr ventilatorus akustiskajā korpusā pielieto kā skaņas izolētos ventilatorus, kas ir izstrādāti, lai nodrošinātu ventilāciju vidē, kas ir jūtīga pret troksni.

Lai arī ventilatoru veidi ir atšķirīgi, tie paredzēti vienam mērķim, radīt patīkamu atmosfēru ēkā, veicot vispārējo ventilāciju sabiedriskajās un ražošanas telpās. Tādējādi tiek nodrošināta komfortabla atmosfēra gan telpās strādājošajam personālam, gan apmeklētājiem.

Rūpnieciskie un komerciālie ventilatori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *