tūrismsPēdējo gadu Latvijā ir ievērojami pieaudzis tūristu skaits un tūrisms sācis ieņemt nozīmīgāku vietu Latvijas ekonomikā. Tā kā tūristi tērē naudu Latvijas veikalos, kafejnīcās, bāros viesnīcās un citur, no ekonomiskā viedokļa skatoties tā ir ļoti pozitīva tendence, tomēr iedzīvotāji ne vienmēr ir apmierināti ar radušos situāciju, īpaši vietās, kur tūristu pieplūdums ir acīmredzams, piemēram, Vecrīgā.

Gan Rīga, gan Latvija ir ieguldījusi līdzekļus tūrisma attīstībā un reklāmā ārvalstīs, lai pievilinātu pēc iespējas vairāk ceļotāju mūsu valsts apmeklēšanai. Tūrisms Latvijai ir izdevīgs, jo nes peļņu. Pateicoties tam, ka tūristi iepērkas un apmeklē izklaides vietas Latvijā, kā arī paliek viesnīcās un viesu namos, palielinās uzņēmumu ienākumu.

Proti, bāriem, kafejnīcām, klubiem, atpūtas vietām, viesnīcām un citiem uzņēmumiem ir daudz vairāk klientu un šo uzņēmumu bizness var attīstīties un paplašināties. Tas nozīmē vairāk darba vietu šajā nozarē, kā arī vairāk ienākumu valsts kasē. Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija liecina, ka kopš 2000. gada tūristu skaits Latvijā ir pieaudzis gandrīz trīs reizes – 2000 gadā Latvijā ieradās 1914 tūristu, bet 2012. gadā jau 5569 tūristi.

Kamēr tūrisms un tā attīstība priecē ekonomistus un uzņēmējus, daudzi Latvijas iedzīvotāji sāk paust neapmierinātību ar lielo ārzemnieku pieplūdumu, kā arī ar viņu uzvedību. Presē nereti parādās informācija par tūristu ālēšanos alkohola reibumā pa Vecrīgas ielām, radot nepatīkamu atmosfēru un sajūtas Rīgas iedzīvotājiem.

Aktīvajā tūrisma sezonā vairākās vietās var rasties sajūta, ka ārzemnieku tur ir vairāk nekā vietējo. Vasaras sezonā ļoti liels skaits tūristu uzturas:

  • Vecrīgā;
  • Jūrmalā.

Bieži Latvijas iedzīvotāji cenšas izvairīties no vietām ar lielu tūrismu pieplūdumu, par to liecina arī to bāru un kafejnīcu, kas neatrodas Vecrīgā popularitātes palielināšanās. Jaunākās tendences tūrisma jomā, kā arī par Latviešu un ārzemnieku ceļošanas paradumiem un iespējām, lasiet jaunajā ziņu portālā focus.lv. Tur Jūs atradīsiet noderīgu informāciju arī par citām aktualitātēm Latvijā un pasaulē.

Tūrisms ieņem arvien lielāku lomu Latvijas ekonomikā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *