Smaržas un odekoloni vairs nav tikai elites privilēģija – smaržas ar atlaidi tikai par desmit latiem, ļauj lielākajai daļai cilvēku tās iegādāties. Ņemot to vērā, ir diezgan pašsaprotami, ka, jo biežāk persona izmanto smaržas, jo biežāk tās beigsies un būs jāiegādājas jauna pudelīte. Šajā situācijā, cilvēki bieži vien viņi tērē vienus Ls 10 pēc nākamajiem. Tas ir tikai laika jautājums, pirms cilvēks atklāj, ka viņš ir iztērējis vairāk nekā Ls 100, mēģinot atjaunot savus “lēto” smaržu krājumus.

Ņemot vērā šo situāciju, cilvēkiem var rasties jautājums, kā viņi var pagarināt savu smaržu dzīvi. To var viegli izdarīt ar nelielu atjautību un paradumu izmaiņām. Šajā rakstā mēs apspriedīsim trīs idejas, kas var palīdzēt ilgāk lietot smaržas.

Izmantojiet stikla smaržu pudelīti

Smaržas ar atlaidēm, kas atrodamas internetā, parasti tiek izgatavotas no lētiem materiāliem, parasti zemas kvalitātes (ne vienmēr) un tas īpaši redzams, ja tās tiek glabātas plastmasas pudelē. Ir iemesls, kādēļ augstas klases dizaineru smaržas tiek uzglabātas stikla pudelēs, un tas ir tāpēc, ka alkohola saturs, kas atrodams smaržās, ir spēcīgs šķīdinātājs un laika gaitā izšķīdina plastmasu, pilnībā izmainot smaržu aromātu. Tas nenotiek, ja smaržas tiek pildītas stikla pudelītē, jo smaržas nav pietiekami skābas, lai izšķīdinātu stiklu.

Temperatūra ir svarīga

Ja smaržas vai odekolonu atstāj mitros, karstos skapjos vai uzglabā karstā vidē, smaržu aromātiskās molekulas var mainīties augstā temperatūrā. No šīs situācijas var viegli izvairīties, glabājot smaržas vai odekolonus ledusskapī. Tomēr atrast pareizo temperatūru, lai saglabātu aromātu nav tik vienkārši, kā izklausās. Ideāla temperatūra ir apmēram 6 grādi. Esiet uzmanīgi, uzglabājot to zemākā temperatūrā, jo smaržas var sasalt un ja smaržu iekšienē attīstīsies ledus kristāli, tas mainīs ķīmisko sastāvu un aromātu. Kaut dizaineru un augstas kvalitātes smaržu imitāciju ražotāji ievēro to pašu ķīmisko struktūru, sasaldējot tās, smarža var pilnībā mainīties.

Izvairieties no ādas reakcijas un izsmidziniet to uz drēbēm

Vidusmēra cilvēks var domāt, ka, uzklāt smaržas uz ādas ir laba ideja un palīdz pagarināt aromātu, bet viņi neapzinās, ka katra cilvēka āda ir atšķirīga un tai var būt dažādas reakcijas uz smaržu ķimikālijām. Neņemot vērā kairinājumu un alerģiskās reakcijas, bieži ādas dabiskās eļļas, kas izdalās no ādas porām (ko izraisa svīšana vai ikdienas aktivitātes) reaģē ar smaržām un samazina aromāta ilgumu. Daži cilvēki var domāt, ka lētu smaržu izsmidzināšana uz drēbēm ir traka ideja, bet patiesība ir tāda, ka apģērbs novērsīs jebkuru organisma dabīgo eļļu iedarbību uz aromāta ķīmiskā sastāva izmaiņām, kas savukārt ļaus smaržām turēties tik ilgi, cik vien iespējams. Tomēr tas nenozīmē, ka smaržas galu galā neiztvaikos, bet tas nozīmē, ka smaržām būs mazāk pretējas iedarbības.  Lielākā daļa cilvēku, kas smaržas izsmidzina uz sava apģērba, secina, ka tas palīdz paildzināt to aromātu un ļauj tiem izsmidzināt mazāk smaržu dienas laikā.

Smaržas un odekoloni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *