SkrituļslidasSkrituļslidošana ir lielisks veids kā izvingrināt ķermeni un aktīvi pavadīt laiku ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Kādam izbrauciens ar skrituļslidām ir vienkārši atpūtas, hobija pēc, tikmēr citi nodarbojas ar to kā ar tehnisko sporta veidu. Šī iemesla dēļ tiek piedāvāti dažādi skrituļslidu modeļi, kas atšķiras gan pēc to pielietojuma, gan cenas.

Kādu skrituļslidu modeli lai labāk izvēlās?

Pirms skrituļslidu iegādes ir jāzina, kāds būs to mērķis. Tas ir tāpat kā, piem., iegādāties velosipēdu – kādam nepieciešams vienkāršs velosipēds ar ko doties brīvdienu izbraucienos, tikmēr profesionāla sportista izvēle kritīs par labu citam, daudz kvalitatīvākam velosipēdam. Tāpat ir ar skrituļslidām.

Skrituļslidas piedāvā dažādi ražotāji, bet tirgū par populārākajiem ražotājiem tiek uzskatīti Rollerblade, Powerslide u.c. Pie šiem un arī citiem ražotājiem pieejams plašs skrituļslidu piedāvājums, ka iesācējiem, tā profesionāļiem.

Daži ieteikumi, kā izvēlēties skrituļslidas:

  • Ikdienas skrituļslidu braucējiem piemērotas komfortablas slidas, lai kāja justos ērti.
  • Kāja nedrīkst būt saspiesta vai pārāk brīva, jo nepareiza izmēra slidas nesniegs komfortu un arī par normālu skrituļslidošanu var aizmirst (apavus taču valkājam tikai sava izmēra, vai ne?).
  • Dārgāko skrituļslidu modeļi parasti ir no kvalitatīvāka materiāla, kas nozīmē, ka slidas kalpos ilgāk. Atkarībā no lietošanas biežuma, riteņi, protams, nodils, bet zābaks kalpos pat vairākus gadus.

Skrituļslidu cena atkarīgā no to veida jeb pielietojuma

Skrituļslidu modeļi tiek piedāvāti dažādās cenu kategorijās un iesācējs var nopirkt savas pirmās slidas pat par 40 latiem (neskaitot lielveikalu lētos variantus, kas nav no tiem kvalitatīvākajiem produktiem). Tikmēr tāds, kuram skrituļslidošana nav nekas svešs un kurš zina ko vēlas, noteikti izvēlēsies dārgāku, bet kvalitatīvāku produktu. Kvalitatīvas slidas var sasniegt pat 400 latu atzīmi un vairāk.

Cenas tik ļoti atšķiras, jo viss atkarīgs no mērķa kam tās paredzētas. Vienkāršai izklaidei derēs fitnesa slidas, ja vairāk sportam, tad tās būs slaloma, ātruma, bet triku izpildei ekstrēmās u.tml. Ātruma attīstīšanai domātās skrituļslidas ir ar palielinātu riteņu izmēru un bieži vien pieskrūvētiem pieciem, nevis četriem riteņiem, kā tas ir standarta skrituļslidām.

Kas jāzina, pirms pirkt skrituļslidas?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *