skārienjūtīgi portatīvie datoriPortatīvo datoru tirgus mainās un pieejami ne tikai izmēra un dizaina ziņā atšķirīgi portatīvo datoru modeļi, bet nu jau tirgu sāk iekarot portatīvie datori ar skārienjūtīgajiem ekrāniem. Tas skaidrojams ar to, ka skārienjūtīgie paneļi sāk kļūt lētāki, līdz ar to arī datoru ražošanas izmaksas ir zemākas un pircējiem tirgū sāk parādīties cenu ziņā aizvien izdevīgāki piedāvājumi.

Daži no skārienjūtīgo portatīvo datoru veidiem:

  • Pārveidojamie – šie datori var būt, piem., ar grozāmiem ekrāniem, tādējādi to var ērti pārveidot pēc savām vajadzībām, piem., pārliekot uz klaviatūras, lai tas kļūst par planšetdatoru.
  • Atvienojamie – šiem portatīvajiem datoriem skārienjūtīgo monitoru iespējams atvienot no klaviatūras un tādējādi tas pārvēršas par planšetdatoru.
  • Klasiskie – šie ir parastie skārienjūtīgie portatīvie, kas ir gluži tādi paši kā klasiskie portatīvie datori, vienīgi tiem ir skārienjūtīgais ekrāns. Tie noder, piem., lai ar skārienu apstādinātu video, pārietu no vienas programmas uz citu, ērtāk pāršķirtu attēlus u.tml.

Šie skārienjūtīgie portatīvie ir specifiski ar to, ka tajos ir apvienotas planšetdatoru un portatīvo datoru tehnoloģijas. Analītiķu prognozes liecina, ka iedzīvotāju interese par skārienjūtīgajām tehnoloģijām varētu palielināties (ja ņem piemēru par to, cik ātri tirgu iekaro un cik daudzi sāk izvēlēties savā īpašumā iegūt planšetdatorus). Lai arī šis jaunievedums datoru tirgū nākotnē noteikti gūs popularitāti, pašlaik tirgus līderi vēl aizvien ir klasiskie klēpjdatori.

Portatīvie datori – vairāk kā 350 dažādu modeļu

Lielu portatīvo datoru dažādību gan ražotāju, gan dizaina, gan tehniskās specifikācijas ziņā piedāvā interneta veikals 1a.lv. Plašajā piedāvājumā ir tuvu pie 400 dažādi portatīvo modeļi, sākot jau no 155 latiem! Savām vajadzībām piemērotus datorus atradīs gan skolēni, gan studenti, gan biznesa cilvēki vai vienkārši iesācēji – gan pēc jaudas, gan pēc programmatūrām, gan pēc cenas.

1a.lv datortehnikas sadaļa pati par sevi ir viena no plašākajām un sevī ietver plašu portatīvo datoru, personālo datoru, planšetdatoru, kā arī dažādu datoru komponenšu un aksesuāru klāstu (somas, vadus, kabeļus, datoru skaļruņus, vebkameras, atmiņas kartes, LED/LCD monitorus, programmatūras, ārējos cietos diskus u.c.).

Skārienjūtīgie portatīvie datori

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *