Patēriņa kredīts augstskolaiAugstākā izglītība, Latvijā līdzīgi, ka lielākajā daļā pasaules valstu ir par maksu, līdz ar to, tiem studēt gribošajiem, kuru personīgie finansiālie līdzekļiem nav pietiekoši lieli, lai segtu dārgās mācību maksas, nākas meklēt alternatīvas mācību maksas segšanai.

Patēriņa kredīts augstskolai ir viens no variantiem, ar kura palīdzību apmaksāt studiju maksu un iegūt pilnvērtīgu izglītību, kas atvērtu visas durvis plašajā darba tirgū. Patēriņa kredīta noteikumi atkarībā no aizdevēja mēdz atšķirties, taču galvenā doma nemainās un jums tiek piešķirts aizdevums mācību maksas segšanai, kuru jūs varat atmaksāt dalītos ikmēneša maksājumos. Daži aizdevēji, lielākoties no banku sektora, piedāvā iespēju atmaksāt aizdevumu pēc studiju beigšanas, taču lielākajā daļā gadījumu, patēriņa kredīts būs jāatgriež jau studiju laikā.

Jau kopš pirmo universitāšu dibināšanas ir atrodami stāsti par grūto studentu dzīvi, kas bieži vien cīnās ar finansiālām problēmām, taču tikai pēc studiju beigšanas apzinās, cik mazsvarīgas tās bijušas salīdzinājumā ar visu to, ko izglītība spēj sniegt nākotnē, tāpēc nevajadzētu baidīties no kredītsaistībām studiju laikā, jo iegūstot izglītību un saņemot augsti kvalificētu darbu, par aizdevumiem varēsiet vairs nedomāt.

Ir daudz kredītu aizdevēju, kuru palīdzību Jūs varat izmantot grūtos brīžos, bet Jums ir jābūt ļoti izvēlīgam, ja Jūs vēlaties iegūt labākā aizdevēja pakalpojumus. Tam vislabāk vajadzētu atbilst Jūsu prasībām, kā arī Jūsu budžetam. Ir arī svarīgi zināt visus kredīta noteikumus un nosacījumus, kad Jūs mēģināt atrast perfektu piedāvājumu tieši Jums. Jums arī jāzina pieļaujamā summa, ko aizdevējs var Jums aizdot un Jums ir jāveic rūpīgi aprēķini par kredīta atmaksu. Tāpat Jums nevajadzētu aizmirst salīdzināt kredītus, kas varētu atvieglot Jūsu pūles.

Izvēloties patēriņa kredītu augstskolai noteikti vajadzētu ņemt vērā gan aizdevēja piedāvāto kredīta nosacījumu izdevīgumu, gan arī to, vai tos spēsiet pildīt.

Pirms kredīta noformēšanas:

  • Aprēķiniet jums nepieciešamo aizdevuma summu. (ieteicams noformēt aizdevumu, kas ļautu segt viena gada vai semestra mācību maksu, jo iespējams, jau pavisam tuvā nākotnē, šo maksu spēsiet segt no saviem personīgajiem līdzekļiem)
  • Aprēķiniet iespējami īsāko aizdevuma atmaksas termiņu.
  • Noskaidrojiet vai augstskola nepiedāvā iespēju segt mācību masku pa daļām, līdzīgi kā tas notiek, apmaksājot patēriņa kredītu.

Patēriņa kredītu augstskolai piedāvā gan banku, gan nebanku aizdevēji un, lai gan katra aizdevēja noteikumi, kredīta piešķiršanai mēdz maliet atšķiries ir pāris standarta prasības, pēc kurām vadās tie visi.

Lai aizdevums kalpotu kā ieguldījums nākotnē un neradītu liekas problēmas, aizņemieties atbildīgi!

Patēriņa kredīts augstskolai