Kad ar savu auto gribi piedalīties ceļu satiksmē, nepieciešama apdrošināšana. Lai arī obligāti vajadzīga vien Octa apdrošināšana, liela daļa auto vadītāju piesakās arī Kasko.

Octa apdrošināšana (transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana) ir obligāta katram motorizētam spēkratam, kas ir ceļu satiksmes dalībnieks. Svarīgi arī pieminēt, ka Latvijā slēgtie apdrošināšanas standartlīgumi ir derīgi visā Eiropas Savienībā.

Octa polises pamatnosacījumi

Ja esi izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, kaitējot citai iesaistītai personai – zaudējumus atmaksā apdrošināšanas kompānija, ar kuru noslēgts apdrošināšanas līgums , ne pats avārijas izraisītājs. Ja Octa nav , zaudējumi būs jāsedz pašam, – Latvijas Transportlīdzekļu Apdrošināšanas Birojs, atmaksās zaudējumu un pēc tam pieteiks prasību pret vainīgo.

Octa cietušajam atmaksā ne vien materiālos, bet arī nemateriālos zaudējumus (morālo kaitējumu). Atlīdzības maksimālais apjoms par personai radītajiem zaudējumiem ir EUR 5 000 000. Octa atmaksā arī ārstēšanās izdevumus – piemēram, cietušās personas nogādāšanu , ārstēšanu un rehabilitāciju.

Vairāk informācijas- https://www.iizi.lv/blogs!

Kas ietekmē Octa polises cenu?

To, cik maksā Octa apdrošināšana, nosaka vairāki faktori, piemēram, laiks, uz kuru apdrošināšana nepieciešama, transportlīdzekļa tips, transportlīdzekļa izmantošanas mērķis.
Otrs faktors, kas veido cenu, ir katra apdrošinātāja nosacījumi un cenu politika.

Kasko papildu drošībai

Kasko apdrošināšana ir auto apdrošināšana, kas pasargā spēkrata īpašnieku no neparedzētiem izdevumiem situācijās, ja auto tiek nozagts vai bojāts. Lai arī Kasko apdrošināšana ir pieejama dažādu veidu transportlīdzekļiem, visbiežāk Kasko polises tiek pirktas vieglajiem auto. Kasko polise atlīdzina zaudējumus pat tad, ja ceļu satiksmes negadījumu radījis pats apdrošināšanas pircējs.
Lai arī Kasko nav noteikta kā obligāta prasība, jāņem vērā, ka iegādājoties spēkratu līzingā, Kasko apdrošināšana ir obligāta .

Visa svarīgā informācija par apdrošināšanu – internetā

Tiem, kuri vēlas apdrošināt savu auto, mūsdienās iespējas nav tālu jāmeklē. Apdrošinātāju skaits nav mazs, arī piedāvājums ir pietiekoši daudzveidīgs. Labā ziņa ir tāda, ka visu saistošo informāciju par izdevīgākajiem piedāvājumiem ērti iespējams uzzināt internetā.

Vēlies noskaidrot , cik Tev izmaksās Kasko vai Octa, bet nevēlies tam tērēt vairākas stundas? Izmanto apdrošināšanas kalkulatoru, lai uzreiz iegūtu informāciju par paredzēto cenu. Atzīmē tajā visus vajadzīgos datus, piemēram, polises sākuma datumu un transporta līdzekļu vērtību, un iegūsti aktuālo informāciju pat nedodoties uz apdrošinātāja biroju.

Ņem arī vērā, ka, Pateicoties ievērojamai konkurencei, apdrošinātāji var nodrošināt vairākus izdevīgus Kasko un Octa polises līguma nosacījumus, tādēļ noteikti būtiski izvērtēt vairākus piedāvājumus un iepazīties ar visiem līguma noteikumiem.

Apdrošināšana Tavai automašīnai – atrodi labāko risinājumu un brauc droši!

Octa un Kasko – salīdzini un izvēlies izdevīgāko