Transporta līdzeklis ik dienas tiek pakļauts dažādiem riskiem, tādēļ būtiski ir to apdrošināt. Taču, pirms tiek noformēta vajadzīgā apdrošināšana, vajadzīgs izprast, kā tā darbojas un kādi ir tās pamatprincipi.

OCTA

Likums paredz, ka ikviena transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam vadītājam obligāti nepieciešama OCTA apdrošināšana. OCTA sedz zaudējumus, kas nodarīti avārijā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai transportlīdzekļu remontu, nebūs jāsedz negadījuma izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošināšanas kompānija.

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne tikai otra transporta līdzekļa vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri atradušies transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu.

KASKO apdrošināšana

Vēl viens apdrošināšanas variants ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana atlīdzina zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai situācijā, ja mašīna tiek apzagta vai nonākusi garnadžu rokās. KASKO sedz automašīnas remonta izdevumus. KASKO apdrošināšanas iegāde nav obligāta , tomēr, ja auto iegādāts līzingā vai kredītā, polises iegāde ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir ne tikai vieglo automašīnu privilēģija. Tā piemērota arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem.

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies :

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un vandālisma gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti noformējama internetā. Izdevīgākos variantus dažu minūšu laikā atradīsi polišu kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Plānojot iegādāties OCTA vai KASKO polisi, būtiski izvērtēt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tas palīdzēs atrast visizdevigāko risinājumu.

Kā veidojas polises cena?

Lai sameklētu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori veido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA polise online izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski un pašriska apmērs.

OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kuru izvēlēties?