Par vajadzību apdrošināt auto dzirdējis ikviens, taču ne visiem ir pārliecība, kādos brīžos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA apdrošināšana

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, kas noticis viņa vainas dēļ. Ja nav derīga OCTA apdrošināšana, transportlīdzeklim nav tiesību atrasties uz ceļa.

Maksimālais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Šo iemeslu dēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un apdrošināšanas polišu salīdzināšanas portāli bieži vien nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu dažas dienas vai nedēļas pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Kaut gan KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga, to izvēlas arvien lielāks skaits automašīnu īpašnieku. Un tas ir arī saprotams, jo kurš gan negrib gādāt gan par savu un transporta līdzekļa drošību, gan finansiālo situāciju neplānotos brīžos. kas sedz Tavai automašīnai nodarītos bojājumus negadījuma vai auto zādzības gadījumā. Jāpatur gan prātā – ja automašīna iegādāta līzingā, līzinga kompānija var prasīt KASKO polises iegādi, jo laika periodā, kamēr tiek veikta līzinga atmaksa, transporta līdzeklis ir līzinga kompānijas īpašumā.

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana nodrošina daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, standarta KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma tiešsaistē. Izdevīgākos variantus ātri atradīsi polišu kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Kā veidojas polises cena?

Lai atrastu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori nosaka tās izmaksas.

OCTA polises cenu rēķina, ņemot vērā gan vēlamo derīguma termiņu, gan arī transportlīdzekļa tipu – pilnu masu, vecumu un izmantošanas veidu. Būtiska nozīme ir arī automašīnas īpašnieka juridiskajam statusam – ja transporta līdzeklis ir juridiskas personas īpašumā, polise izmaksās vairāk. Ne mazāk nozīmīgs ir arī šofera stāžs un vecums. Un, starp citu, tie, kuri brauc prātīgāk un nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, arī par polisi maksā mazāk. Savukārt, ja aktuāla KASKO apdrošināšana, jāsaprot, ka vērā ņemta tiks gan transportlīdzekļa vērtība, gan vēlamais risku segums. Bez šaubām, polises cenu ietekmē arī tas, kādā apmērā būs izvēlētais pašrisks.

OCTA un KASKO apdrošināšanas polises – kā atrast atbilstošāko?