Ja pēkšņi ir vajadzība pēc papildu līdzekļiem, šobrīd ir dažādas veidu, kā aizņemties. Piemēram, kredīti online, kas pieejami plašā izvēlē.

Kredīti online ir salīdzinoši parocīgi noformējami, kas īpaši aktuāli, kad nauda vajadzīga iespējami drīz. Taču šāds kredīta aizdevums nav risinājums visiem un arī ne visās situācijās. Pirmkārt jāņem vērā, ka kredīta aizdevums izveidots neatliekamu jautājumu risināšanai, otrkārt – tas pieejams tiem, kuriem ir pietiekami ienākumi.

Uz kredīta piešķiršanu mēdz pretendēt cilvēki ar dažādu pieredzi, tāpēc bieži rodas jautājums, kur un vai vispār tiek dots kredīts ar sliktu kredītvēsturi. Tā kā online kredīti tiek doti ar vienkāršākiem nosacījumiem, kur vienīgā garantija ir kredītņēmēja maksātspēja un kredītvēsture, firmu, kuru sortimenā ir kredīts ar sliktu kredītvēsturi, nav. Tas ir arī skaidrs, jo ikviens grib būt pārliecināts, ka aizdoto atgūs atpakaļ.
Vēl viens faktors, kas tiek izvērtēts, izskatot kredīta pieteikumu, ir pretendenta vecums. Ikviens aizdevējs ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros kredīta aizdevums tiek piešķirts. Visbiežāk tas ir no 20 gadiem. Taču ir arī kompānijas, kuru piedāvājumā arī ātrais kredīts no 18 gadiem.
Atbildīgas aizņemšanās veicināšanai – aizdevumi no 20 gadiem
Prakse veikt kreditēšanu no 20 gadiem ir saistīta ar aizdevēju vienošanos par atbildīgu darbību. Tā kā kredītņēmējiem no 20 gadiem lielākoties ir lielāki ienākumi, jo daļa no tiem jau ir uzsākuši darba gaitas, kredīts no 20 gadiem ir drošāks, kā ātrais kredīts no 18 gadiem vai 19 gadiem.

Kas piemērotāks – ilgtermiņa vai īstermiņa kredīts?

Kredīti online pieejami tik daudzveidīgā sortimentā, ka reizēm var nākties apjukt – īstermiņa kredīts, ātrais aizdevums uz ilgāku laiku… – ko un kā izvēlēties? Atbilde jāmeklē iemeslā, kāpēc ātrais aizdevums Tev vispār ir vajadzīgs. Piemēram, ja mazliet pietrūkst līdz algai, palīdzēt var īstermiņa kredīts. Protams, pirms tam jāpārliecinās, ka to varēsi atdot tuvāko trīsdesmit dienu laikā – tāds ir termiņš, uz kuru visbiežāk tiek piešķirts īstermiņa kredīts. Bet, ja nepieciešamā naudas summa ir tik liela, ka nespēsi to atmaksāt no savas nākamās algas, izvēlies kādu no patēriņa kredītiem. Ātrais aizdevums uz garāku termiņu ļaus īstenot lielākas idejas – atkarībā no izvēlētā aizdevēja tas var tikt piešķirts pat dažu tūkstošu apmērā.

Kredītu noformē atbildīgi

Mūsdienu straujajā ritmā īstermiņa aizdevums vai ātrais kredīts no 18 gadiem var kļūt par atbilstošu risinājumu. Protams, tikai ar nosacījumu, ja pirms tā noformēšanas iepazīsies ar visiem līguma nosacījumiem un izvērtēsi savu maksātspēju. Termiņā neatmaksāts parāds var negatīvi ietekmēt tālāko dzīvi, piemēram, sabojāt kredītvēsturi. Un, kā zināms, kredīts ar sliktu kredītvēsturi nav pieejams.

Nozīmīgākie kritēriji aizdevuma piešķiršanā