Vēlies uzsākt nelielu biznesu, bet nepietiek līdzekļu? Hipotēku bankas piedāvātais mikrokredīts var būt lieliska iespēja. Šis aizdevuma veids ir speciāli piemērots mikrouzņēmumiem – biznesa attīstīšanai vai uzsākšanai. Mikrokredīts ir paredzēts gan investīcijām, gan apgrozāmo līdzekļu palielināšanai.

Hipotēku bankas mikrokredīts ir aizdevums 10 000 latiem, kas paredzēts mikrouzņēmumu dibināšanai vai attīstīšanai. Tas nozīmē, ka mikrokredītu piešķir tikai uzņēmumiem, kuros strādā ne vairāk kā 10 darbinieki un kura gada bilance nepārsniedz 1,4 miljonus latu. Jāpiebilst, ka mikrokredīta, kas paredzēts apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, apmērs nevar būt lielāks par 5000 latiem.

Lai saņemtu mikrokredītu pirms biznesa uzsākšanas, mikrouzņēmums jāreģistrē divu mēnešu laikā pēc bankas apstiprinājuma par aizdevuma piešķiršanu.

Mikrokredītu piešķir uz laiku līdz pieciem gadiem un tā procentu likme ir no pieciem līdz astoņiem procentiem, izvēloties fiksēto procentu likmi, un līdz trīs procentiem, izvēloties mainīgo procentu likmi.

Viens mikrokredīta nosacījumiem, kas ievērojami atvieglo tā saņemšanu, ir tas, ka, aizņemoties līdz 5000 latiem, nav nepieciešams līdzfinansējums. Ja mikrokredīta apmērs ir lielāks, tad līdzfinansējuma apmērs ir 10 procenti no aizdevuma summas, tas nozīmē ne vairāk kā1000 latu.

Gadījumos, kad klients izpilda visus aizdevuma līguma nosacījumus un līdzekļi izlietoti atbilstoši projekta mērķim, iespējams saņemt arī līdzekļus kredīta dzēšanai, jeb grantu. Tā apmērs var būt līdz 500 vai 750 latiem. Granta summa ir atkarīga no tā, kurā Latvijas reģionā realizēts projekts.

Mikrokredītu nepiešķir uzņēmumiem, kas atbalsta piešķiršanas brīdī ir nonākuši grūtībās un kam ir nodokļu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto maksājumu parādi.

Tāpat mikrokredīts nav pieejams uzņēmumiem, kas darbojas sekojošās jomās:

  • zivsaimniecība un akvakultūra;
  • ieroču un munīcijas ražošana un tirdzniecība;
  • tabakas izstrādājumu, alus un alkoholisko dzērienu ražošana un tirdzniecība;
  • azartspēles un derības;
  • apdrošināšana, finanšu starpniecība un banku pakalpojumi;
  • operācijas ar nekustamo īpašumu;
  • kravas autotransporta līdzekļu iegāde uzņēmumiem, kuri veic komercpārvadājumus ar autotransportu.

Mikrokredītu programmu atbalsts Latvijas un Šveices sadarbības programma un tā darbosies līdz 2015. gadam.

Mikrokredīts – iespēja biznesam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *