Rīgā ir viena no lielākajām vidusskolu izvēlēm un starp tām ir arī Rīgas 1. Tālmācības vidusskola. Apmācības neklātienē tālmācības vidusskolā nozīmē, ka var neapmeklēt skolu un viena gada laikā veiksmīgi iziet visu mācību programmu, veiksmīgi nokārtojot starpatestāciju un beigu atestāciju. Mācību programma ir pārdomāta, kompetenti sastādīta un perfekti izpildīta, lai mācību process būtu maksimāli efektīvs, viegls un aizraujošs! Pabeidzot mācības skolēna rokās nonāk dokuments par vidējo izglītību, kas ir starptautiski atzīts visā pasaulē. Rīgas pirmā tālmācības visdusskola pieņem skolēnus 7., 8. vai 9. klasē, bet skolā var pieteikties, esot arī 10. – 12.klasē, katrā laikā un jebkurā semestrī. Visi mācību kursi, kurus jaunietis ir apguvis jau iepriekš, tiks ieskaitīti, vajag vien uzrādīt sekmju izrakstus. Tikmēr mācību programmu skolēns apgūs tā, kā viņam ir ērti, jebkur, kur ir pieeja internetam.

Mācību sākumā skolēns saņem paroli no eSKOLAS tālmācības sistēmas, kurā norisinās datu apmaiņa onlainā ( http://www.r1tv.lv/lv/talmaciba ). Sistēmā iespējams iegūt visus mācību materiālus un jautājumus pašmācībai. Pēc mācībām absolventi iegūst tādu pašu atestātu kā parastajās skolās tomēr mācoties internetā ir vairākas svarīgas priekšrocības. Galvenā tālmācības izglītības priekšrocība ir izdevība individuāli regulēt zināšanu iegūšanas procesu. Tomēr jāatceras, ka arī tālmācības skola ir tā pati skola, tāpēc skolēnu sagaida diezgan liela slodze – audzēkņi kārto visas tās pašas ieskaites un eksāmenus, tāpat kā to dara citu skolu skolēni, un saņem valsts parauga atestātu.

Reti kāds spēj iedomāties savu ikdienu bez interneta – kā laika kavēšanai, tā darba vajadzībām. Tad nu, kāpēc gan to neizmantot arī ar mācībām? Skolēnam tas garantē ērtāku mācību procesu, jo viņš pats var brīvi izvēlēties mācību laiku. Arī skolotāju un skolas attieksme pret skolēniem ir daudz modernāka, proti, ar mūsdienīgu skatu uz mācību procesu – pieņemot ik katru skolēnu kā pilnībā izveidojošos personību.

Tālmācība viennozīmīgi ir nākotne un pa visu pasauli parādās vairākas virtuālās skolas. Rīgas 1. Tālmācības vidusskola šo jaunumu viena no pirmajām piedāvā arī Latvijas izglītības sistēmā. Šādi iegūta izglītība iemāca ne tikai vajadzīgās zināšanas, bet iemāca plānot savu laiku un orientēties interneta vidē.

MĀCIES NEKLĀTIENĒ UN IEGŪSTI ATESTĀTU PAR VIDĒJO IZGLĪTĪBU, KAS ATZĪTS VISĀ PASAULĒ