Interneta veikaliTiešsaistes iepirkšanās ir elektroniskās komercijas veids, kas ļauj pircējam iegādāties preces vai pakalpojumus tieši no pārdevēja vai izplatītāja, izmantojot internetu. Šo attālināto iepirkšanos piedāvā interneta veikali, kas tiek saukti arī par e-veikaliem, virtuālajiem veikaliem, online veikaliem u.tml.

Iepirkšanās internetā iedalās:

  • Business To Customers (B2C) – Biznesa veids, kad tieši darījumi notiek starp uzņēmumu un pircējiem, kas ir šī produkta vai pakalpojuma gala lietotāji.
  • Business To Business (B2B) – Process, kad viens uzņēmums iegādājas preci vai pakalpojumu no cita uzņēmuma. Šis process apraksta komercdarījumus starp uzņēmumiem, piemēram, starp ražotāju un vairumtirgotāju vai starp vairumtirgotāju un mazumtirgotāju.

Populārs ir kā viens, tā arī otrs biznesa veids un katrs tā rezultātā gūst tiešo labumu, gan uzņēmēji, gan pircēji. Vienas no lielākajām tiešsaistes korporācijām pasaulē ir Amazon.com un eBay. Šajos tiešsaistes iepirkšanās tirgos ir iespēja iepirkties arī ikvienam no mums, esot tepat Latvijā.

Tiešsaistes iepirkšanās popularitāte ir ļoti strauji pieaugusi un ir kļuvis par daudz ērtāku iepirkšanās veidu, nekā iepirkšanās staigājot pa fiziskiem veikaliem. Tieši tāpēc var redzēt, ka daudziem (vai praktiski visiem) nopietniem pārdevējiem un uzņēmumiem ir savi interneta veikali, lai piesaistītu lielāku klientu loku.

Iepirkšanās Latvijas interneta veikalos

Arī Latvijā iepirkšanās internetā iemanto aizvien lielāku popularitāti, jo pircēji redz un saprot, ka šādi var iegādāties gan preces, gan pakalpojumus daudz ātrāk, ērtāk un arī lētāk. Bieži vien, interneta veikalā preces iespējams iegādāties par izdevīgākām cenām nekā veikalos uz vietas. Tas tāpēc, ka iepirkšanās un pircēja apkalpošanas process notiek elektroniski – tātad nav jāmaksā par telpu īri, nav nepieciešams liels apkalpojošā personāla loks, nav jāmaksā starpniekiem.

Ietaupot uz šīm izmaksām, internetā preces var pārdot lētāk, bez uzcenojuma, kas tad šo iepirkšanos padara daudz izdevīgāku. Kā piemēru var minēt apgrozījuma ziņā lielāko Latvijas interneta veikalu 1a.lv. Tas ikvienam Latvijas iedzīvotājam piedāvā ne vien daudzveidīgu un plašu preču klāstu sadzīvei un ikdienai, bet arī lieliskas cenas, pastāvīgas akcijas un atlaides.

Tiešsaistes iepirkšanās – ko piedāvā interneta veikali?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *