Dziļurbumu ierīkošanaSIA Ground Water ir uzņēmums, kas visā Latvijā piedāvā dziļurbumu ierīkošanu un citus ar ūdens ieguvi un apgādi saistītus pakalpojumus, kā arī ģeoloģisko izpēti un ģeotermālo apkures sistēmu ierīkošanu. Piedāvājam Jums nelielu ieskatu tajā, kas ir dziļurbumi un kādas priekšrocības sniedz to ierīkošana, kā arī tajā, kā notiek šī urbuma izveide.

Dziļurbumi ir ūdens ieguves veids, kas nodrošina tīra un kvalitatīva ūdens ieguvi, ko droši var lietot uzturā. Dziļurbumu ierīko dziļākajos zemes slāņos, kas ir pasargāti no bakterioloģiskā piesārņojuma. Šajos slānos ir pieejams vienmērīgs ūdens pieplūdums, turklāt ir pieejams arī salīdzinoši liels ūdens daudzums.

Dziļurbumu ierīkošana parasti notiek 30 līdz 120 metru dziļumā, un ūdeni iegūst pazemes ūdens horizontiem, ko satur plaisaini dolomīta un smilšakmens slāņi. To, cik dziļš būs urbums, ietekmē vairāki faktori, piemēram, tas, kādā dziļumā ir pieejams tīrs un kvalitatīvs ūdens, no tā, cik liels ūdens daudzums ir nepieciešams, kā arī no ekonomiskajām iespējām. Atsevišķās Latvijas vietās dziļurbumi ir tikai līdz 25 metriem dziļi, bet atsevišķos gadījumos, to dziļums pārsniedz arī 150 metrus.

Atkarībā no urbuma dziļuma un konstrukcijas, dziļurbumu ierīkošana aizņem no trīs līdz 10 dienām. Tajā ievieto speciālas biezsienu plastikāta, nerūsējošā tērauda vai parastā tērauda caurules. Urbuma filtra daļu aprīko ar perforētu cauruli. Atkarībā no ūdens sastāva, papildus var tikt uzstādīti filtri, ūdens atdzelžošanas un attīrīšanas iekārtas. Tas nepieciešams, ja ūdens sastāvā kāds no minerāliem vai ķīmiskajiem elementiem pārsniedz noteikto normu.

SIA Ground Water veiks ne tikai dziļurbumu ierīkošanu, bet arī ūdens ķīmiskā sastāva analīzes.

Dziļurbumu ierīkošana nav vienīgais pakalpojums, ko piedāvā SIA Ground Water. Kompānija piedāvā arī citus ar ūdens ieguvi un apgādi saistītus pakalpojumus. Tie ir:

  • Dziļurbumu rekonstrukcija un tamponāža;
  • Ūdens spices ierīkošana;
  • Ūdens apgādes sistēmas ierīkošana.

Papildus informācija par uzņēmumu SIA Ground Water un tā piedāvātajiem pakalpojumiem ir pieejama interneta vietnē udensjums.lv.

Dziļurbumu ierīkošana ar SIA Ground Water

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *