rgj.lv dumvadi, dumvadu montazaMūsdienās ir ārkārtīgi populāri dažādi alternatīvās apkures veidi, kas ir izdevīgāki par parastajā krāsnīm, it īpaši, ja jāapsilda liela platība vai interjerā vietas krāsnij nav. Apkures katli ne tikai sniedz lielāku siltuma atdevi nekā parastās krāsnis, bet arī ir ekonomiskāki, jo patērē mazāk resursu. Atkarībā no tā, kāda veida apkures katls ir uzstādīts Jūsu mājās, arī dūmvadam ir jābūt attiecīgi pakārtotam šim apkures veidam, lai varētu pilnvērtīgu funkcionēt un neradītos avārijas situācijas, kas var novest par pie lielākas nelaimes – sagrūšanas, sadegšanas un tamlīdzīgām problēmām. Dūmvadu atbilstību apkures sistēmas prasībām nosaka skursteņslauķis un apkures sistēmas pievienošanas speciālists. Dūmvada profilaktiskā tīrīšana vai apkope ir jāveic vairākas reizes gadā gan apkures sezonā, gan pēc tās.

Apkures katlu veidi.

Apkures katlu veidi ir ārkārtīgi daudz, tādēļ izvēle, lai iegādātos sev piemērotāko, lētāko un ekonomiskāko variantu, noteikti būs. Pats galvenais, ka ņemot vērā to, ka apkures sistēmas tomēr ir diezgan specifisks lauciņš, atbilstošo konsultāciju saņemsiet uz vietas iegādes procesā. Populārākie apkures katlu veidi mājsaimniecībām ir:

  • Gāzes apkures katls;
  • Cietā kurināmā apkures katls;
  • Apkure ar elektrību, u.c.

Katra no šiem apkures veidiem, viennozīmīgi, ir savi plusi un savi mīnusi, bet par spīti tam, tie vienalga ir izdevīgāki un patērē mazāk resursus. Apkure ar elektrību noteikti ir dārgākais no apkures veidiem, tāpēc iesakām apsvērt kādu no citiem populārajiem apkures katlu veidiem.

Dūmvads.

Dūmvadi ir speciāli jāaprīko ar visu nepieciešamo, kas vajadzīgs katram apkures veidam. Nepareizi izbūvēti vai jau savu laiku nokalpojuši dūmvadi ir viens no lielākajiem draudiem mājas drošībai, jo tas var iegrūt, aizdegties, ne tikai no nolietojuma vai defektiem, bet arī no tā, ka dūmvadam ir pievienots nepareiza apkures sistēma, kas veicina dūmvada bojāšanos vai vienkārši telpu apsildi padara neefektīvu. Uzņēmums RGJ.lv piedāvā profesionālu dūmvadu uzstādīšanu un izveidi, pamatojoties uz apkures sistēmas veidu un piedāvās atbilstošu servisu ar kuru katrs klients ir apmierināts.

Dūmvadi apkures katliem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *