Aizdevums no privātpersonas, kura var aizdot naudu. Aizdevums no privātpersonas ir līdzīgs kredītam internetā. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka  kredītu internetā aizdod licenzēta iestāde, bet privātpersona – parasts cilvēks ar iespēju aizdot naudu un vēlmi nopelnīt naudu uz procentiem par paņemto kredītu.

Bankas arī ne vienmēr piekrīt piešķirt summu, ko lūdzat, jo iespējams jums, ir mazi ienākumi, vai jums jau paņemts kredīts, kas liedz ņemt nākamo aizdevumu, kamēr neizmaksājat iepriekšējo, vai tev ir negatīva kredītvēsture. Privātpersona var aizdot arī bez papildus summas, cik aizdeva tik tev viņam jāatgriež, bet šādi notiek ļoti reti, jo katrs grib gūt peļņu no darījuma. Bet, ja ar šo aizdevēju jūs godam izpildāt visus nosacījumus, atdodiet aizdevumu laikā vai, pat, ātrāk, tad variet sadarboties arī turpmāk, kad būs nepieciešams atkal aizņemties, tad šī privātpersona nākamreiz iespējams, aizdos uz izdevīgākiem noteikumiem, tas nozīmē, ka papildināsies tavu darījumu kontaktu saraksts. Šādu aizdevēju nevajag daudz, bet dažus vari sameklēt, un saglabāt ar viņiem labas attiecības un uzturēt kontaktus.

Ja neņem no bankas aizdevumu, bet, no kādas privātpersonas vienalga vai tas ir pats tuvākais draugs, vai nepieciešamības gadījumā esat, sameklējis aizdevēju no interneta, ir pie notāra jānoslēdz sadarbības līgums par konkrētu summu un samērīgu termiņu, kas uzliek abām pusēm pildīt norunātos nosacījumus un vienlīdz uzņemties atbildību, gadījumā, ja kāda no pusēm vēlas lauzt līgumu, kurai ir savs pamatojums, kas viņu neapmierina. Neapmierinātā puse ar šo dokumentu var griezties tiesā, un noskaidrot, un atrisināt savus sasāpējušos jautājumus.

No privātpersonām parasti var aizņemties ne vairāk kā 2000 – 3000 EUR, tomēr atrast tādu dāsnu aizdevēju jums būs diezgan grūti, tāpēc orientējieties, ja ikdienā vajadzēs mazākas summas 50, 100 līdz 500 EUR.

Uzmanieties no krāpniekiem. Tāda veida aizdevēji var gadīties arī jūsu ceļā. Skatieties, kādus datus par sevi aizdevējam uzticiet, jo tie var noformēt desmitiem kredītu uz tava vārda tev nezinot, bet kredītu aizdevēju iestādes meklēs rokā tevi.

Kredītiestādes, tomēr ir drošākas ar savu reputāciju, un saviem stingrajiem noteikumiem, gan valsts noteiktiem standartiem, kas tām jāievēro. Gan jau esat izvēlējušies sev piemērotāko banku, kuras politika jūs uzrunā un ir pieņemami viņas drošības nostādījumi. Tad droši griezieties pie viņu profesionālajiem speciālistiem un tie noteikti ieteiks, jums piemērotāko piedāvājumu un, kuri ir pārliecināti un pretim nākoši, jo redz tavus ienākumus, novērtēs kā patstāvīgu un stabilu klientu.

Aizdevums no cilvēka